RSU Juridiskās fakultātes  

Tiesas izspēles 2022.gadā  

Tiesu izspēļu mērķis ir veicināt izpratni par starptautiskajam tiesībām, normatīvo aktu interpretāciju, un pielietot starptautiskās tiesības praksē. 

Piesaki komandu līdz 22. marta plkst. 12:00 

Kā piedalīties? 

Līdz 22.03. izveido un piesaki savu komandu (2-3 cilvēku sastāvā) 

Pieteikumā iekļauj:

Dalībnieka/u vārds un uzvārds, studiju programma, studiju gadu un pārstāvēto universitāti

Atbildes uz darba uzdevumiem

Informāciju nosūti e-pastā uz Janis.Grasis@rsu.lv, lai Tavas komandas dalība tiktu reģistrēta 


Kurš var piedalīties? 

Piedalīties var ikviens studējošais no Latvijas universitātēm. Galvenais kritērijs – nokomplektēta komanda un atbildes uz darba uzdevumiem. Komandā var būt līdz 3 dalībniekiem.


Kā notiks Tiesu izspēles? 

Šoreiz tiesu izspēles notiks klātienē RSU telpās, bet izņēmuma gadījumā, ja strauji pasliktinās epidemioloģiskā situācija, ZOOM platformā konferences otrajā dienā 25.martā. plkst. 13.00! Sīkāka informācija sekos pēc 22.marta, un tiks nosūtīta uz e-pastu no kura veici reģistrāciju.

  • Vairāk par pašu konferenci uzzini ŠEIT

Gandarījums un balvas 

Par piedalīšanos saņemsi pārsteiguma dāvanas no konferences organizatoriem, kā arī labākajām komandām specbalvas sarūpēs RSU Juridiskā fakultāte! 

Jautājumu gadījumā raksti Tiesu izspēļu koordinatoram, RSU Juridiskās fakultātes dekānam – Jānim Grasim, e-pasts: Janis.Grasis@rsu.lv


Nosacījumi  

  • Kāzusā minētie fakti, personas un notikumi ir izdomāti. Jebkāda apstākļu vai  notikumu sakritība uzskatāma par nejaušu, taču lietas apstākļus ir iedvesmojuši reāli notikumi Ukrainā.  
  • Kāzuss ir balstīts uz tā publicēšanas brīdī spēkā esošajām starptautisko, Latvijas vai citu valstu tiesību normām, kā arī tiesu praksi.  
  • Izspēles dalībnieku juridiskajai analīzei ir svarīgi sniegt pilnvērtīgu juridisko argumentāciju.  

Kāzuss starptautiskajās publiskajās tiesībās.

Vissmagākie noziegumi, kas skar visu starptautisko sabiedrību kopumā.

 

2022.gada februārī Ruslandijas Federācija uzsāka iebrukumu pret savu kaimiņvalsti Kijevlandi. Ruslandijas Federācijas raķešu un citu smago ieroču triecieni tika apzināti vērsti ne tikai bet militārajiem objektiem, bet arī pret civilajiem iedzīvotājiem. Par agresijas rezultātā nodarīto kaitējumu un atbildību par pastrādātajām zvērībām Kijevlande nolēma vērsties starptautiskajās kompetentās institūcijās. Jūs esat Kijevlandes valdības konsultants, un Jums ir sekojoši 2 darba uzdevumi:

  1. Dodiet Ruslandijas Federācijas rīcības juridiski pamatotu kvalifikāciju;
  2. Kurā starptautiskajā tiesā/un vai valsts tiesā Jūs iesakāt vērsties Kijevlandei, lai sauktu pie atbildības agresorvalsti un/vai  tās vadītājus?